Czym są okulary relaksacyjne?

W dobie dzisiejszej cyfryzacji, nowych "cudów" i rozwiązań technologicznych oferuje się nam wiele możliwości. Nauka, praca, nieograniczony kontakt z ludźmi na całym świecie.

Wiele czasu spędzamy codziennie wpatrując się w ekran komputera czy smartfonu. Pracujemy często przy sztucznym oświetleniu (jarzeniówki, lampy LED), co niesie za sobą nieprzyjemne objawy pod koniec dnia. Łzawiące, podrażnione i zmęczone oczy, słabsza ostrość widzenia, ból głowy, ramion, pleców, karku karku. Znasz to?

Akomodacja oka

To klasyczne objawy cyfrowego zmęczenia wzroku. To zaburzona praca akomodacji oka. Akomodacja oka, to proces polegający na dostosowaniu się oka do oglądania przedmiotów, które znajdują się w różnych odległościach. Przy zaburzeniu akomodacji odczuwamy wrażenie nieostrości widzenia, a nasze oko jeszcze bardziej się męczy, próbując wyostrzyć na siłę nasz obraz.

Czy wiesz, że praca już powyżej 2h przed urządzeniami cyfrowymi powoduje dolegliwości związane z cyfrowym zmęczeniem wzroku?

Podczas wielogodzinnego wpatrywania się w ekran objawy się nasilają jeszcze bardziej, a do tego często się zdarza, że zapominamy o mruganiu, czyli naturalnemu nawilżeniu oka, co jeszcze bardziej objawia się suchością i zaczerwienieniem oczu, a co za tym idzie, pogorszeniem ostrości widzenia.

Jak zatem mam chronić swoje oczy przed tymi objawami?

Poznaj porady naszego optyka.

Klienci, którzy się do nas zgłaszają, często opisują wyżej wspomniane objawy w naszym gabinecie. W trakcie wywiadu pojawia się pytanie:
Czy potrzebuję mocniejszych szkieł, gdy wieczorem widzę nieostro?

W większości przypadków, u osób między 16 a 44 rokiem życia, wystarczające jest zastosowanie soczewek relaksacyjnych, które wspierają akomodację naszych oczu, a także zapewniają komfort
widzenia z bliskiej odległości.

Dzięki nim nasze oczy, nawet po wielogodzinnej pracy, nadal będą wypoczęte oraz zachowają dobrą ostrość widzenia. Soczewki relaksacyjne to nowoczesne, estetyczne i wygodne rozwiązanie pozwalające uporać się z objawami wspomnianymi wcześniej. Zaleca się taż dodatkowo uszlachetnić je powłoką antyrefleksyjną z filtrem światła niebieskiego W takiej kompilacji możemy być pewni, że nasze oczy zachowają młodość, a także będą w lepszej kondycji na dłużej!

sigma-tychy_cyfrowe-zmeczenie-oczu-02

Soczewki relaksacyjne (soczewki ze wsparciem akomodacji) to innowacyjne soczewki zapewniające prawidłowe widzenie podczas patrzenia w dal, a także wspierające wzrok w dolnej części soczewki, gwarantując optymalną moc podczas patrzenia z bliska. Przyrost mocy w soczewkach relaksacyjnych jest niewielki, jednak odpowiedni, aby wspomóc akomodację oka, a przy tym zmniejszać wysiłek nerwu wzrokowego.

Dzięki takim okularom pracując przy komputerze, przeglądając smartfon lub przebywając w sztucznym, jarzeniowym oświetleniu odczuwasz komfort. Wtedy zobaczysz wyraźnie w bliży, a po zakończeniu pracy możemy cieszyć się równie wyraźnym widzeniem w dali.

  • w górnej części soczewki relaksacyjnej zachowana jest wymagana moc do dali – dzięki temu doskonale widzimy z dużych odległości, czyli na "dal"
  • w dolnej części soczewki relaksacyjnej moc dostosowywana jest do patrzenia z małej odległości (to tzw. strefa wsparcia wzroku) – dzięki temu zachowujemy pełen komfort podczas patrzenia z bliska.

Soczewki relaksacyjne rekomendowane są dla osób, które:

  • Przez wiele godzin koncentrują swój wzrok na bliskich odległościach
  • Często pracują przy komputerze lub innych urządzeniach cyfrowych

Co zyskujesz?

  • Redukcja podrażnienia i zmęczenia oczu
  • Redukcja bólu karku, szyi, ramion, pleców i głowy
  • Komfortowe widzenie każdego dnia
  • Personalizację w najdrobniejszych szczegółach
  • Wyjątkowy komfort podczas korzystania z urządzeń cyfrowych

Spodobał Ci się artykuł?

Uważasz, że może komuś się przydać? Podziel się ze Znajomymi.