Czy wybierając się w drogę, zwłaszcza dłuższą, dokonujesz przeglądu samochodu?
Z pewnością odpowiesz, że tak. Gdy zadbasz już o wyposażenie i sprawność auta, zatroszcz się jeszcze o jedno - swój wzrok. Jazda samochodem to dla niego prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza nocą i w słoneczne dni.

Co męczy nasz wzrok w czasie jazdy?

W dzień: gwałtownie zmieniające się warunki oświetleniowe, oślepiające światło słoneczne, szczególnie latem, padający deszcz, który zmniejsza widoczność i rozmywa obraz.

W nocy: odblaski i rozproszone światło pochodzące od reflektorów, pogarszająca się widoczność po zachodzie słońca, słabe oświetlenie na drodze.

Szkła dla kierowców - co je wyróżnia?

Szkła dla kierowców są rozwiązaniem w pełni uniwersalnym do codziennego użytkowania. Mają jednak coś czego brakuje innym produktom. Zapewniają wyraźne i bezpieczne widzenie, ograniczając dekoncentrujące odblaski światła, np. pochodzące od pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka, mokrych nawierzchni i innych źródeł światła.

W okularach tych pojedziesz na zakupy, na upragnione wczasy, po dzieci do szkoły, swobodnie wykonasz w nich wszystkie czynności w pracy i w domu. Wieczorem łatwiej odczytasz napisy na znakach, nocą przestaną Cię męczyć światła pojazdów. Szybciej też zareagujesz na drodze.

Pomocna innowacyjna technologia

Po zmierzchu w oku aktywują się inne receptory (pręciki) niż w ciągu dnia (czopki), a nasz wzrok traci zdolność rozpoznawania kolorów - ma wówczas inną czułość na światło. Technologia wykorzystywana w tych szkłach uwzględnia ten złożony proces.

okulary-dla-kierowcow-noc

Właśnie dzięki temu soczewki te zdecydowanie poprawiają kontrast i postrzeganie kolorów oraz skuteczniej redukują rozpraszające odblaski. Co jeszcze je wyróżnia? - Posiadają delikatny złoty refleks.

Co to są szkła Transitions XTRActive?

Dla jeszcze lepszego komfortu jazdy podczas słonecznych dni, szkła dla kierowców są też w wersji fotochromowej - przyciemniają się za szybą samochodu w wyjątkowo szybkim tempie. Jest to najbardziej kompleksowe rozwiązanie dla kierowców.

Szkła Transitions nowej generacji są przejrzyste w pomieszczeniach i wyjątkowo ciemne na zewnątrz. Soczewki te blokują w 100% promienie UVA i UVB, dodatkowo pomagają chronić przed szkodliwym światłem niebieskim z urządzeń cyfrowych, ekranów, a szczególnie jasnego światła słonecznego.

Okulary dla kierowców wykonane są z zachowaniem najwyższej precyzji, zapewniając wyraźne widzenie oraz niezwykłą estetykę.

Smiles are always in fashion

Materiał został napisany z wykorzystaniem materiałów firmy Jai Kudo.
Polecane soczewki są wyrobami medycznymi.

W naszym salonie optycznym mamy szeroki wybór szkieł z różnymi powłokami m.in. wyżej wymienione szkła do jazdy samochodem.

Zapraszamy

Spodobał Ci się artykuł?

Uważasz, że może komuś się przydać? Podziel się ze Znajomymi.