optyk-sigma-badania-09

Potrzebne Ci nowe okulary?

Jeśli masz aktualną receptę od specjalisty, to Twoje okulary prawidłowo wykona nasz OPTYK. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoja wada wzroku zmieniała się od ostatniej wizyty, koniecznie umów się na spotkanie z naszym REFRAKCJONISTĄ lub OPTOMETRYSTĄ.

Badania w Naszym salonie

Badanie wzroku wykonywane za pomocą Autorefraktometru komputerowego pozwala na wynik przybliżonej wartości refrakcji (wady wzroku). To pierwszy, wstępny pogląd w procesie doboru szkieł okularowych lub soczewek kontaktowych.
Badanie jest stosunkowo szybkie. Nie wymaga przygotowania od badającego.
Refrakcjonista lub optometrysta wykona szczegółowe badania i pomiary parametrów układu wzrokowego, by sprawdzić jaka wada wzroku występuje u Ciebie. W naszym salonie dysponujemy najlepszym sprzętem oraz posiadamy profesjonalne testy i przyrządy. Zachęcamy do umówienia się z naszymi Specjalistami.
Badanie okulistyczne przeprowadzane jest przez lekarza okulistę. Do okulisty sprowadzają nas różne przyczyny — najczęściej jest to pogorszenie widzenia, a także stany zapalne oka, ciała obce, czy też rutynowe badanie, np. do prawa jazdy. Przed przystąpieniem do badania lekarz przeprowadza z nami wywiad, po którym następuje szczegółowe badanie narządu wzroku. Nasz gabinet okulistyczny wyposażony jest w wysokiej klasy sprzęt, pozwalający na zaawansowaną diagnostykę chorób oczu.
OCT jest nowoczesną, całkowicie bezpieczną i dokładną metodą obrazowania poszczególnych struktur oka m. in. siatkówki i nerwu wzrokowego. Jest to badanie bezdotykowe, które pozwala na monitorowanie głównych chorób prowadzących do nieodwracalnego upośledzenia widzenia. OCT jest badaniem całkowicie nieinwazyjnym, dzięki czemu możliwe jest jego wielokrotne powtarzanie w czasie.
Pomiar ciśnienia, czyli tonometria, to niezbędne badanie w diagnostyce i leczeniu jaskry. Podwyższone ciśnienie to najważniejszy czynnik ryzyka jaskry – choroby prowadzącej do zniszczenia nerwu wzrokowego. Jaskra to jedna z najczęstszych przyczyn ślepoty, dlatego każda osoba, która jest badana w Naszym Salonie ma zmierzone ciśnienie oczu podczas rutynowego badania okulistycznego.
Badanie sprawdza zakres przestrzeni obejmowanej wzrokiem przez osobę badaną. Zaburzenia pola widzenia powodowane są przez zniszczenie lub ucisk pewnych nerwów odpowiadających za ruchy gałek ocznych związanych z funkcją widzenia. Istnieją choroby, w których pacjent przestaje widzieć część obrazu. Na przykład, patrząc na wprost nie widzi czegoś, co dzieje się w bok od niego, chyba, że skieruje wzrok w tamtą stronę. Takie przypadki niedowidzenia, możemy diagnozować przy pomocy Perymetru. Badanie pola widzenia, wykonane za pomocą Perymetru jest niezawodną metodą pomiaru leczenia chorób układu nerwowego, zwłaszcza tych, umiejscowionych w mózgu.

Sprawdź co jeszcze dla Ciebie mamy.

Okulary

Wybierz dla siebie idealnie dopasowane okulary!

Soczewki
i płyny

Sprawdź naszą ofertę soczewek
i płynów

Akcesoria

Sprawdź jakie przydatne akcesoria mamy do twoich okularów.

Spodobała Ci się strona?

Uważasz, że może komuś się przydać? Podziel się treścią ze Znajomymi.