optyk-sigma-soczewki-01

Wybierasz dla siebie soczewki kontaktowe?

Sprawa doboru soczewek kontaktowych w naszym Salonie, przebiega w dwóch etapach. Przy pierwszej wizycie nasi Specjaliści dobierają odpowiednią moc soczewek i uczą jak je aplikować, zdejmować, przechowywać oraz utrzymywać w czystości. Dostajesz także komplet soczewek próbnych. Na drugiej wizycie tzw. "kontrolnej" specjalista sprawdza jakość Twojego widzenia, dopasowania soczewek oraz stan oczu.
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania byś mógł cieszyć się komfortem i doskonałą jakością widzenia!

Soczewki w Naszym Salonie

Rodzaje soczewek dostępnych w naszym salonie: jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne.
Wśród kontaktowych soczewek korekcyjnych posiadamy:

  • soczewki sferyczne - wybierane najczęściej. Stosuje się je zarówno przy krótkowzroczności, jak i dalekowzroczności (nadwzroczność)
  • soczewki toryczne - przeznaczone dla osób z astygmatyzmem. Korygują krótkowzroczność i nadwzroczność tak jak soczewki sferyczne, ale dodatkowo korygują również problemy ze wzrokiem spowodowane astygmatyzmem.
  • soczewki multifokalne (progresywne) - umożliwiają jednoczesną korekcję widzenia zarówno z daleka, jak i z bliska. Najczęściej stosują ją osoby cierpiące na starczowzroczność (prezbiopję), gdyż ich oczy tracą ogólną zdolność akomodacji, czyli widzenia przedmiotów lub czytania z bliskiej odległości.

Rozpoczynając przygodę z soczewkami, niezbędna będzie wizyta w gabinecie. Nasz specjalista zdecyduje jaki rodzaj soczewek będzie odpowiedni, a także wykona badanie wzroku, dzięki któremu sprawdzi ostrość widzenia, ustali refrakcję oka, dokona komputerowego pomiaru krzywizny rogówki oraz oceni wydzielanie łez.

Po zebraniu niezbędnych informacji na temat stanu oczu, specjalista dobierze odpowiedni rodzaj soczewek, które idealnie dostosują się do Twoich potrzeb.

Nasze kompleksowe wsparcie dla Ciebie polega na dopasowaniu mocy soczewki. Nauczymy Cię poprawnie je zakłądać i zdejmować.

Wszystko co trzeba zrobić aby otrzymać bezpłatne, próbne soczewki kontaktowe to umówić się na płatne badanie wzroku, a soczewki otzrymasz gratis.

Nasz pecjalista nauczy Cię jak prawidłowo zakładać i zdejmować soczewki, a także jak je pielęgnować, żeby zachować najwyższy poziom higieny.

Sprawdź co jeszcze dla Ciebie mamy.

Badania

Zbadaj swoje oczy.

Okulary

Wybierz dla siebie idealnie dopasowane okulary!

Akcesoria

Sprawdź jakie przydatne akcesoria mamy do twoich okularów.

Spodobała Ci się strona?

Uważasz, że może komuś się przydać? Podziel się treścią ze Znajomymi.