optyk-sigma-okulary-09

Okulary

Potrzebne Ci nowe okulary?

Jeśli masz aktualną receptę od specjalisty, to Twoje okulary prawidłowo wykona nasz OPTYK. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoja wada wzroku zmieniała się od ostatniej wizyty, koniecznie umów się na spotkanie z naszym REFRAKCJONISTĄ lub OPTOMETRYSTĄ.

Okulary w Naszym Salonie

Najlepszym rozwiązaniem dla osób spędzających dużo czasu przy urządzeniach cyfrowych będą soczewki okularowe z powłoką antyrefleksyjną BlueCare, która chroni wzrok przed nadmiernym promieniowaniem niebieskim emitowanym przez ekrany. Zmniejszają one ryzyko powstawania chorób i ograniczają uczucie zmęczenia oczu.

Promienie światła niebieskiego, które emitują komputery, tablety, smartfony, telewizory, a także oświetlenie biurowe ze świetlówek, oprócz złego wpływu na wzrok, powodują nadmierne pobudzenie i blokują wydzielanie melatoniny, która odpowiada za jakość snu, dlatego warto zainwestować w powłoki BlueCare, by przeciwdziałać szkodliwym promieniom.

Soczewki Progresywne. Jesteś osobą po 40 roku życia i zaczynasz odczuwać dyskomfort podczas czytania? Chcesz korzystać z jednej pary okularów i widzieć na każdą odległość? Prawdopodobnie doświadczasz prezbiopii, czyli stopniowej utraty ostrości wzroku z bliska.

Dziś rozwiązaniem są soczewki progresywne, których moc zmienia się w sposób płynny. Istnieje wiele rodzajów i klas soczewek progresywnych.

Aby soczewki progresywne działały prawidłowo, bardzo ważną rzeczą jest prawidłowe wykonanie badania i prawidłowy montaż w oprawie. Nasi specjaliści wykonają niezbędne pomiary i dobiorą szkła tak, aby proces adaptacji przebiegł szybko i bezproblemowo.

Jesteś kierowcą, widzisz niewyraźnie i odczuwasz dyskomfort podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych? Często razi Cię słońce, oślepia Cię blask reflektorów samochodowych podczas jazdy po zmroku?
Zobacz jakie rozwiązania mamy dla Ciebie.

Wyraźne widzenie to podstawa bezpiecznej jazdy. Z myślą o Tobie stworzono kilka rodzajów soczewek okularowych do jazdy samochodem. Soczewki te zapewniają redukcję odblasków i szerokie pole widzenia oraz zwiększają ostrość widzenia, zarówno w dzień jak i w nocy.

Zastosowane w soczewkach powłoki minimalizują efekt spowodowany zbyt dużą ilością rozproszonego światła i sprawiają, że użytkownik postrzega obraz z dużo większym kontrastem.

Okulary sportowe zostały opracowane specjalnie z myślą o sportowcach oraz osobach aktywnie spędzających czas wolny. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, zapewniając Tobie nieograniczoną swobodę.
W okularach sportowych montujemy soczewki specjalnie do nich przeznaczone, lekkie i odporne na uderzenia (Trivex®, poliwęglan).

Osoby z wadą wzroku noszące okulary mają możliwość wybrania oprawy sportowej, charakteryzującej się dużym kątem wygięcia. Nasz personel wykona odpowiednie pomiary i po optymalizacji zaproponuje szkła okularowe, które w największym stopniu spełnią oczekiwania i komfort takiej osobie.

Okulary Twojego dziecka będą mu towarzyszyły podczas różnych zajęć w przedszkolu, szkole, podczas zajęć sportowych oraz wielu zabaw z innymi dziećmi. Oprawka musi być dobrze dopasowana do twarzy dziecka, wykonana z bezpiecznych materiałów, a soczewki powinny być odporne na uderzenia.

Pamiętaj również, aby zabezpieczyć wrażliwe oczy dziecka przed szkodliwym promieniowaniem UV, wybierając właściwą powłokę antyrefleksyjną.

Świat dziecka nasycony jest różnymi przedmiotami, zdarzeniami i emocjami, dlatego ważne jest by Twój „skarb” dobrze się czuł w swoich okularach i akceptował być może swój nowy wygląd.

Soczewki fotochromowe zapewniają wygodę użytkowania w zmiennych warunkach oświetlenia. Są to soczewki światłoczułe — w pomieszczeniach bezbarwne, a na zewnątrz barwiące się na kolory: szary, szaro zielony lub brązowy. Wszystkie odcienie zapewniają redukcję olśnienia, podnoszą kontrast i percepcję barw.
Nowoczesne soczewki fotochromowe w 100% chronią przed promieniowaniem UV. Skuteczne bez względu na porę roku i temperaturę, zaciemniają się intensywnie, także za szybą samochodu.

U nas wybierzesz soczewki, które pasują do Ciebie i Twoich potrzeb.

Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych kieruj się estetyką i wygodą, ale nie zapomnij o tym, aby soczewki posiadały filtry zabezpieczające przed promieniowaniem UV lub filtr polaryzacyjny.

Okulary kupowane w marketach i na straganach nie dają takiej gwarancji. Choć światło jest niezbędne w procesie widzenia, to nadmiar promieni słonecznych może szkodzić oczom.

Liczne badania wykazały bliskie zależności pomiędzy ekspozycją na UV, a schorzeniami oczu, od uczucia podrażnienia i zmęczenia, poprzez uczulenia, aż do zmian onkologicznych.

Sprawdź co jeszcze dla Ciebie mamy.

Badania

Zbadaj swoje oczy.

Soczewki
i płyny

Sprawdź naszą ofertę soczewek
i płynów

Akcesoria

Sprawdź jakie przydatne akcesoria mamy do twoich okularów.

Marki w naszym Salonie

Spodobała Ci się strona?

Uważasz, że może komuś się przydać? Podziel się treścią ze Znajomymi.