Trendy okularowe na 2024

Modne okulary to nie tylko funkcjonalność, ale również wyraz indywidualnego stylu i osobowości. Oprawki okularowe podlegają trendom dokładnie tak samo jak ubrania oraz dodatki. W modzie okularowej łączy się różne style. Połączenie minimalizmu z elementami futurystycznymi, czy vintage z nowoczesnym designem stało się bardzo popularne w ostatnim czasie. Jeśli planujesz zmianę wizerunku, koniecznie sprawdź jakie okulary są modne w 2024 roku.

Okulary damskie

Żywe kolory

W tym sezonie oprawki dla kobiet są dostępne w szerokiej gamie mocnych kolorów. Nie ograniczaj się tylko do obserwacji świata! Wypełnij go kolorem za pomocą okularów korekcyjnych w odważnych odcieniach. Nie jesteś pewna czy chcesz postawić na coś tak odważnego? Kolorowe oprawki są bardziej wszechstronne niż wielu sądzi. Świetnie wyglądają z kolorowymi ubraniami, ale też urozmaicają neutralne elementy garderoby.

Awiatory

Okulary typu awiator to jeden z ulubionych modeli wielkich gwiazd. W tym sezonie awiatory zarówno korekcyjne jak i przeciwsłoneczne zostały wymyślony na nowo, aby zapewnić wyrafinowany i elegancki wygląd. Uzupełnione półprzeźroczystymi wykończeniami w różnych kolorach w ramce złotej lub srebrnej wyglądają bardzo stylowo.

Oversize

Trend oversize w roku 2024 nie ogranicza się tylko do odzieży. W tym sezonie modne okulary również są oversize. Okulary te są bardzo oryginalne, ale też doskonale zabezpieczają przed promieniami słonecznymi w okularach przeciwsłonecznych, ale też w okularach korekcyjnych z filtrem UV.

Transparentne

Okulary te są idealne dla osób preferujących mniej wyraziste rozwiązania. Jeśli zastanawiasz się jakie okulary odmładzają to odpowiedzią są właśnie jasne, półprzezroczyste modele. Świetnie sprawdzą się też u osób o delikatnej filigranowej urodzie, które boją się, że okulary je przytłoczą.

Geometryczne

Trend ten charakteryzują odważne linie, prostokąty, trójkąty, okręgi i asymetrie, które nadają użytkownikowi nowoczesny i wyrafinowany wygląd. Abstrakcyjna geometria prezentuje nieoczekiwane kształty przełamując obowiązujące zasady i zmieniając estetykę okularów. Modne okulary o geometrycznym kształcie to alternatywa dla indywidualistów, którzy cenią sobie mocny i wyrazisty design.

Ekskluzywne biżuteryjne detale

Kamienie, złote elementy, czy wyszukane zdobienia nadają okularom niepowtarzalny charakter, ale są też elementem luksusu i elegancji. Ciekawą alternatywą są również łańcuszki do okularów. Jeśli jesteś osobą, która lubi wiele stylów, możesz wybrać okulary bez zdobień, ale gdy najdzie Cię ochota możesz założyć na okulary zdobiony łańcuszek, który może nawet zastąpić biżuterię. Łańcuszków można mieć wiele i dobierać do koloru, czy charakteru danej stylizacji. Czyż to nie jest idealne rozwiązanie?

Okulary męskie

Trendy w okularach męskich w 2024 roku skłaniają się ku klasycznym kształtom. Okulary w metalowych i plastikowych oprawkach są proste i delikatne, ale jednocześnie modne i sprawdzą się w każdej stylizacji. Są to okulary ponadczasowe, które będą pasować wielu mężczyznom. Jeśli proste okulary nie są dla Ciebie to w 2024 roku modne są również okulary oversize dla mężczyzn. Na rynku są już dostępne grube oprawki w niepowtarzalnych kolorach i kształtach, które pomogą Ci się wyróżnić. Chociaż okulary oversize mogą być znacznie większe niż standardowe, powinny przylegać do twarzy tak jak zwykłe okulary. Idealne oprawki nie powinny wystawać ponad brwi, ani być szersze od głowy.

Jak dobierać okulary?

Dobrze dobrane okulary to klucz do udanej stylizacji. Wybierając okulary warto zwrócić uwagę na kształt twarzy, indywidualne preferencje stylowe, aktualne trendy, ale i na to jaką mamy wadę wzroku, ponieważ soczewek o dużej mocy nie możemy włożyć do każdej oprawy. W tym aspekcie warto oddać się w ręce wyszkolonego eksperta - optyka, który weźmie pod uwagę wszystkie te aspekty i zaproponuje nam najlepszą oprawę dla naszej twarzy i dla danej wady wzroku. Zapraszamy do naszego salonu optycznego, w którym nasi eksperci dokonają wszystkich niezbędnych pomiarów, zbadają wzrok oraz dobiorą okulary szyte na miarę, abyś czuł / czuła się pewnie i stylowo.

Okulary na zdjęciach są dostępne w Optyk Sigma.

Okulary przedstawione w artykule są wyrobem medycznym, używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą.

Za reklamę odpowiedzialny jest Optyk Sigma.

Do zobaczenia!

Optyk Sigma
ul. Grota Roweckiego 64, Tychy
tel. 572 062 262